Od pewnego czasu w wielu mediach trwał spór o witaminę C, z czego ma być czy w proszku czy tabletka, naturalna czy syntetyczna aż w końcu lewo czy prawoskrętna. Historia goniła historie, bajki mity, wywody. Pisano nawet książki o działaniu witaminy C. Pewne jest to że witamina C jest niezbędnym składnikiem pożywienia i na pewno ma pozytywny wpływ na organizm jeśli jest przyjmowana w odpowiedniej dawce. Przekroczenie dawek dobowych powoduje ze jest wydalana z moczem. Zaczynając od początku potocznie witamina C to kwas L-askorbinowy.(jednak L oznacza konfigurację względem aktywności optycznej) W rzeczywistości kwas L-askorbinowy skręca płaszczyznę światła spolaryzowanego w prawą stronę.

Health Medica stworzyła WITAMINĘ C w postaci płynnego shota w dawce ok 1000 mg na fiolkę. Ważna cechą jest jej pochodzenie – naturalne – jest ekstraktem z dzikiej róży. Witamina C pozyskana z naturalnego źródła charakteryzuje się wysoką biodostępnością. Szybkim efektem działania oraz bio bezpieczeństwem stosowania. W dobie szybkiego stylu życia oraz częstych zachorowań preparat ten wykazuje wiele zalet podczas regularnego stosowania: m.in. w leczeniu infekcji wirusowych, łagodzeniu dolegliwości ze strony układu oddechowego.

Bardzo przystępna cena, pochodzenie naturalne oraz łatwość dozowania wyróżnia preparat Health Medica na rynku suplementów diety z wysoką zawartością witaminy C.

Często stosowana przy pierwszych objawach przeziębienia i grypy. Ważna funkcje pełni przy infekcjach dróg moczowych, wysoka dawka naturalnej witaminy C zakwasza środowisko moczowodów-hamując rozwój bakterii. To preparat którego nie może zabraknąć w domowych pudełkach z lekami.