Skutki niedoboru potasu

Jedną z częstszych przyczyn złego samopoczucia jest hipokaliemia – niski poziom sodu w organizmie. Wczesne objawy mogą być niegroźne jak np.: drganie powieki czy drętwienie ust..

12 kwietnia, 2021

Jednakże długotrwały niskim poziom potasu w organizm, może wywoływać:

  • zaburzenia rytmu serca
  • znaczny wzrost ciśnienia tętniczego

Niski poziom potasu w konsekwencji powoduje również osłabienie pracy mięśni, drżenie, czy  bolesne skurcze. Dochodzi również do zaburzenia prawidłowego funkcjonowanie układu nerwowego, wywołując zmęczenie, senność i problemy z koncentracją.

Co powoduje niedobór potasu?

Podstawową przyczyną może być zaburzenie odżywiania lub niedożywienie. Długotrwałe biegunki lub wymioty, choroby nerek oraz nadużywanie alkoholu.  Jednym z bardziej widocznych objawów niedoboru potasu w organizmie, który można zaobserwować gołym okiem są puchnące ręce czy też nogi.

Naturalne źródła potasu

Podstawowym źródłem potasu jest dieta. Drogocenny pierwiastek znajdziesz przede wszystkim w owocach. Najbardziej skoncentrowany jest w tych suszonych, m.in. figach, morelach i rodzynkach. Doskonałym i smacznym  źródłem potasu są: banany, kiwi oraz cytrusy, w tym pomarańcze oraz pomelo.

Poza owocami potas znajdziemy w orzechach oraz awokado. Ważna jest również zbilansowana dieta, bogata w produkty pełnoziarniste – takie jak: kasze, płatki zbożowe czy otręby.

Dla tych z Was, którzy nie stawiają na warzywa, potas znajdziecie w produktach takich jak: pomidory, groch, brokuły czy fasola. Warzywem strączkowym, które jest bardzo ważnym źródłem zarówno potasu, jak i innych składników odżywczych, jest bób.

Z dobrych wieści dla łasuchów– kakao oraz czekolada dostarczą naszemu organizmowi dużą dawkę potasu, dając nam świetny pretekst na włączenie ich do naszej diety ze względów zdrowotnych.

Suplement diety HERBIMED POTAS to preparat uzupełniający niedobory potasu w organizmie. Zwykle stosowany jako dodatek do zbilansowanej diety lub przy diecie ubogiej w składniki zawierające potas. Ma wyjątkowe działanie nasercowe, jego dawka musi być odpowiednio dobrana do potrzeb. Tak często niedoceniany potas jest przyczyną znużenia, zmęczenia oraz poczucia zmniejszonej wydajności organizmu. Suplement diety uzupełniający codzienną dietę w potas.
Potas wspomaga prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego oraz mięśniowego. Posiada wpływ na przepustowość błon komórkowym organizmów żywych, dlatego też jego obecność w diecie, mimo że tak często niedoceniana, jest tak ważna. Wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi poprzez pośrednie działanie na narząd jakim jest serce. Przyczynia się do jego wydajniejszego działania. Dzięki swojemu działaniu na błonę komórkową ma wpływ na przewodnictwo nerwowe, zatem wpływa pozytywnie na skuteczność układu nerwowego.

Promocje i rabaty

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł

Sprawdź ofertę
Promocje i rabaty

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł

Sprawdź ofertę