Złoto koloidalne w kosmetyce

Cząsteczki złota wspomagają naturalne procesy regeneracji, nawilżają skórę, poprawiają ukrwienie i dotlenienie. A ponieważ mają silne działanie antybakteryjne, pomagają też walczyć z trądzikiem oraz różnorodnymi stanami zapalnymi.

30 listopada, 2020

Mechanizm zewnętrznego działania nanocząsteczek złota oparty jest na jego małych rozmiarach pozwalających przyspieszyć migrację składników odżywczych w głąb skóry oraz w odwrotnym kierunku w przypadku – oczyszczania z toksyn.
Pobudzenia produkcję kolagenu, procesu, którego intensywność naturalnie spada wraz z wiekiem. Jak się łatwo domyśleć, koloidalne złoto jest dziś numerem 1 w pielęgnacji skóry dojrzałej i skłonnej do zmarszczek.

Zewnętrzna aplikacja nie tylko przeciwdziała powstawaniu dalszych negatywnych zmian, ale także częściowo naprawia istniejące szkody.

Jak działa złoto koloidalne w kosmetyce:

  • nawilża
  • poprawia strukturę wiązań międzykomórkowych
  • wizualnie wygładza naskórek

Złoto wykazuje również działanie antybakteryjne. Dlatego jest wskazane również w przypadku stanów zapalnych skóry – od trądziku, poprzez egzemę i łuszczycę, a skończywszy na oparzeniach. Uszkodzona skóra jest bowiem środowiskiem sprzyjającym namnażaniu się bakterii, grzybów i pasożytów, złoto koloidalne pomaga nie tylko ją regenerować i wzmacniać, ale także aktywnie gasi ogniska zapalne.

Złoto koloidalne w płynie można rozpylać lub wcierać w suchą skórę nawet dwa razy dziennie, a wiele źródeł sugeruje wręcz, że taka terapia, poza efektami pielęgnacyjnymi, może również przynieść wymierne skutki w postaci złagodzenia bólów reumatycznych i związanego z nimi obrzęku.

W naszym kosmetyku znajduje się złoto koloidalne:

EXCELLENT NANOBIOCARE Gold – kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji i regeneracji skóry, w których wykorzystana została unikalna formuła Axonnite® GOLD.

Należy podkreślić, że dopiero współczesne technologie pozwoliły na udowodnienie, że złoto może być cennym surowcem kosmetycznym, a dzięki nanotechnologii możliwe stało się stworzenie takich form złota, które można dostarczyć do skóry. Złoto i związki złota używane są od wielu lat, głównie wykorzystywana jest jego zdolność do pobudzania procesów regeneracyjnych czy biostymulujących oraz działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i spowalniające proces starzenia się skóry. Należy podkreślić, że dopiero współczesne technologie pozwoliły na udowodnienie, że złoto może być cennym surowcem kosmetycznym a dzięki nanotechnologii możliwe stało się stworzenie takich form złota, które można dostarczyć do skóry. Złoto i związki złota używane są od wielu lat, głównie wykorzystywana jest jego zdolność do pobudzania procesów regeneracyjnych czy biostymulujących oraz działanie przeciwzapalne, bakteriobójcze i spowalniające proces starzenia się skóry.

  • Pojemność: 50ml, 100ml, 150ml

  • Postać: płyn
Promocje i rabaty

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł

Sprawdź ofertę
Promocje i rabaty

Darmowa dostawa dla zamówień powyżej 200 zł

Sprawdź ofertę